O workshopu
I tady samotné místo workshopu napovídá, oč tu (po)běží. Tady se nebude workshopovat na téma greenwashingu, ale jak pořádat nefalšované plnotučné green eventy!
Na workshopu vás čeká úvod do principů odpovědných a udržitelných eventů,prezentace osvědčených postupů a strategií pro udržitelné eventy ,osobní zkušenosti s organizací udržitelných eventů,otevřený pokec a zodpovězení vašich otázek na tělo
A kde se bude workshop konat?
V malebném zákoutí pod Špilasem objevte inspirativní příklad toho, jak jde přeměnit městský prostor v parádní místo, které podporuje udržitelnost, vzdělávání a komunitní život. Modelový projekt ukazuje, jak efektivně využít přírodní zdroje a technologie k vytvoření zdravého a produktivního prostředí klidně uprostřed city jungle. V zelené oáze klidu se tu příroda a lidská tvořivost prolínají v laskavé harmonii. Procházka zahradou je jako cesta časem, která vás zavede do světa udržitelných řešení a chytrých inovací – od solárních panelů po zelenou střechu. A právě pod zelenou střechou proběhne v pasivní budově náš workshop.
Nějaké FAQ k workshopu?
Jestli vás zajímá, co si přinést s sebou, tak buďte v klidu. Stačí hlava otevřená a chuť sdílet. V případě krizové situace ( nestiháte, nemůžete místo najít) volejte: Jana Pelikánová 724 570 749
Cestou nevynechat
Pravoslavný chrám sv. Václava
Přímo z Otevřené zahrady, která představuje klidnou oázu v centru Brna, lze jednoduše brankou projít do městského parku pod Špilberkem. V korunách stromů se možná zatřpytí zlatá barva kopule pravoslavného chrámu sv. Václava. Jde o nejvýznamnější pravoslavnou stavbu v Brně a širokém okolí, vystavěnou v roce 1931. Plátky zlata pokryly kopuli ruského typu v roce 2003.
Funkcionalistická zastávka
Na zastávce Obilní trh se nachází jedinečná funkcionalistická zastávka, kterou podle původního návrhu Oskara Pořísky z roku 1926 zrekonstruovala městská část Brno-střed před sedmi lety. Jedná se o poslední zachovanou čekárnu od tohoto architekta a je chráněna jako kulturní památka.